|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Saturday, September 07, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290253 | TBD |
--
|
--
| A3 vs BYE | UP Blitz FC B08 (Wispe) | | vs. | BYE | | 290303 | TBD |
--
|
--
| B3 vs BYE | FME Philip | | vs. | BYE | | 290252 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 09:00 AM | 1 | A1 vs A9 | Nortac Cheetahs | 1 | vs. | Nortac Gators FC | 0 | 290249 | Whittier Elementary | 09:00 AM | 2 | A6 vs A7 | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 2 | vs. | LSDSC Avanti United FC 08 | 3 | 290250 | Goodman MS | 10:30 AM | Low | A5 vs A8 | Harbor Soccer B08 Conley | 7 | vs. | RSA Union B08 Webster | 0 | 290300 | WPFC Soccer Complex | 10:30 AM | 5a | B5 vs B8 | Washington United B08 Raptors (Hite) | 2 | vs. | Harbor Soccer B08 Underdogs | 4 | 290299 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 10:30 AM | 1 | B6 vs B7 | Nortac Force | 1 | vs. | LSDSC Chargers | 1 | 290302 | Shaw Rd Elementary | 12:00 PM | 1 | B1 vs B9 | RSA Union B08 Barkley/Landry | 6 | vs. | FME Defiance | 0 | 290251 | Fife High School | 01:30 PM | 2 | A4 vs A2 | FME Chargers | 4 | vs. | Norpoint Lightning B08 | 1 | 290301 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 01:30 PM | 1 | B4 vs B2 | Nortac AWS B08 | | vs. | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | | Bracket - Saturday, September 14, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290254 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A5 | BYE | | vs. | Harbor Soccer B08 Conley | | 290304 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B5 | BYE | | vs. | Washington United B08 Raptors (Hite) | | 290308 | Shaw Rd Elementary | 09:00 AM | 1 | B1 vs B3 | RSA Union B08 Barkley/Landry | 10 | vs. | FME Philip | 1 | 290306 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | C | B7 vs B8 | LSDSC Chargers | 3 | vs. | Harbor Soccer B08 Underdogs | 4 | 290307 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | B9 vs B6 | FME Defiance | 3 | vs. | Nortac Force | 1 | 290255 | Meeker Middle School | 10:30 AM | 1 | A2 vs A4 | Norpoint Lightning B08 | 1 | vs. | FME Chargers | 0 | 290257 | Vassault Park | 10:30 AM | 1 | A9 vs A6 | Nortac Gators FC | 4 | vs. | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 8 | 290256 | Fort Steilacoom Park | 01:00 PM | C | A7 vs A8 | LSDSC Avanti United FC 08 | 9 | vs. | RSA Union B08 Webster | 0 | 290258 | Vassault Park | 01:30 PM | 1 | A1 vs A3 | Nortac Cheetahs | 8 | vs. | UP Blitz FC B08 (Wispe) | 0 | 290305 | Goodman MS | 01:30 PM | Low | B2 vs B4 | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | | vs. | Nortac AWS B08 | | Bracket - Saturday, September 21, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290262 | TBD |
--
|
--
| A7 vs BYE | LSDSC Avanti United FC 08 | 3 | vs. | BYE | 2 | 290312 | TBD |
--
|
--
| B7 vs BYE | LSDSC Chargers | | vs. | BYE | | 290263 | Tacoma Community College G.H | 10:00 AM | 1 | A5 vs A3 | Harbor Soccer B08 Conley | 5 | vs. | UP Blitz FC B08 (Wispe) | 0 | 290259 | Fife High School | 10:30 AM | 2 | A4 vs A1 | FME Chargers | 0 | vs. | Nortac Cheetahs | 6 | 290311 | Tacoma Community College G.H | 11:30 AM | 1 | B8 vs B9 | Harbor Soccer B08 Underdogs | 6 | vs. | FME Defiance | 1 | 290313 | WPFC Soccer Complex | 01:00 PM | 5a | B5 vs B3 | Washington United B08 Raptors (Hite) | 2 | vs. | FME Philip | 1 | 290260 | Whittier Elementary | 01:30 PM | 2 | A6 vs A2 | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 5 | vs. | Norpoint Lightning B08 | 0 | 290261 | Ferrucci Junior High | 01:30 PM | 2 | A8 vs A9 | RSA Union B08 Webster | 1 | vs. | Nortac Gators FC | 0 | 290310 | Vassault Park | 03:00 PM | 1 | B6 vs B2 | Nortac Force | 4 | vs. | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | 3 | 290309 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 04:30 PM | 1 | B4 vs B1 | Nortac AWS B08 | 2 | vs. | RSA Union B08 Barkley/Landry | 5 | Bracket - Saturday, September 28, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290268 | TBD |
--
|
--
| A9 vs BYE | Nortac Gators FC | | vs. | BYE | | 290318 | TBD |
--
|
--
| B9 vs BYE | FME Defiance | | vs. | BYE | | 290265 | Vassault Park | 09:00 AM | 1 | A1 vs A5 | Nortac Cheetahs | 9 | vs. | Harbor Soccer B08 Conley | 1 | 290267 | Whittier Elementary | 09:00 AM | 2 | A6 vs A4 | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 4 | vs. | FME Chargers | 2 | 290315 | Shaw Rd Elementary | 09:00 AM | 1 | B1 vs B5 | RSA Union B08 Barkley/Landry | 10 | vs. | Washington United B08 Raptors (Hite) | 0 | 290314 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | B3 vs B7 | FME Philip | 2 | vs. | LSDSC Chargers | 5 | 290264 | Evergreen Primary School | 12:00 PM | 1 | A3 vs A7 | UP Blitz FC B08 (Wispe) | 2 | vs. | LSDSC Avanti United FC 08 | 3 | 290266 | Shaw Rd Elementary | 01:30 PM | 1 | A8 vs A2 | RSA Union B08 Webster | 3 | vs. | Norpoint Lightning B08 | 0 | 290317 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 01:30 PM | 1 | B6 vs B4 | Nortac Force | 7 | vs. | Nortac AWS B08 | 0 | 290316 | Tacoma Community College G.H | 01:30 PM | 1 | B8 vs B2 | Harbor Soccer B08 Underdogs | 4 | vs. | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | 6 | Bracket - Saturday, October 05, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290269 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A2 | BYE | | vs. | Norpoint Lightning B08 | | 290319 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B2 | BYE | | vs. | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | | 290273 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 09:00 AM | 1 | A9 vs A3 | Nortac Gators FC | | vs. | UP Blitz FC B08 (Wispe) | | 290321 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | D | B7 vs B5 | LSDSC Chargers | 7 | vs. | Washington United B08 Raptors (Hite) | 1 | 290323 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | B9 vs B3 | FME Defiance | 5 | vs. | FME Philip | 2 | 290272 | Whittier Elementary | 09:15 AM | 2 | A6 vs A1 | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 2 | vs. | Nortac Cheetahs | 10 | 290322 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 10:30 AM | 1 | B6 vs B1 | Nortac Force | 0 | vs. | RSA Union B08 Barkley/Landry | 3 | 290320 | Tacoma Community College G.H | 12:00 PM | 1 | B8 vs B4 | Harbor Soccer B08 Underdogs | 6 | vs. | Nortac AWS B08 | 0 | 290271 | Fort Steilacoom Park | 01:00 PM | D | A7 vs A5 | LSDSC Avanti United FC 08 | 3 | vs. | Harbor Soccer B08 Conley | 5 | 290270 | Shaw Rd Elementary | 01:30 PM | 1 | A8 vs A4 | RSA Union B08 Webster | 4 | vs. | FME Chargers | 3 | Bracket - Saturday, October 12, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290276 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A4 | BYE | | vs. | FME Chargers | | 290326 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B4 | BYE | | vs. | Nortac AWS B08 | | 290274 | Meeker Middle School | 09:00 AM | 2 | A2 vs A3 | Norpoint Lightning B08 | 0 | vs. | UP Blitz FC B08 (Wispe) | 3 | 290275 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | D | A7 vs A1 | LSDSC Avanti United FC 08 | 0 | vs. | Nortac Cheetahs | 4 | 290277 | Tacoma Community College G.H | 10:00 AM | 1 | A5 vs A9 | Harbor Soccer B08 Conley | 2 | vs. | Nortac Gators FC | 0 | 290325 | Fort Steilacoom Park | 10:30 AM | C | B7 vs B1 | LSDSC Chargers | 0 | vs. | RSA Union B08 Barkley/Landry | 2 | 290327 | WPFC Soccer Complex | 11:00 AM | 5a | B5 vs B9 | Washington United B08 Raptors (Hite) | | vs. | FME Defiance | | 290328 | Tacoma Community College G.H | 11:30 AM | 1 | B8 vs B6 | Harbor Soccer B08 Underdogs | 0 | vs. | Nortac Force | 4 | 290324 | Goodman MS | 12:00 PM | Low | B2 vs B3 | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | | vs. | FME Philip | | 290278 | Shaw Rd Elementary | 01:30 PM | 1 | A8 vs A6 | RSA Union B08 Webster | 0 | vs. | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 6 | Bracket - Saturday, October 19, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290282 | TBD |
--
|
--
| A6 vs BYE | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 0 | vs. | BYE | 0 | 290332 | TBD |
--
|
--
| B6 vs BYE | Nortac Force | 5 | vs. | BYE | 0 | 290279 | Tacoma Community College G.H | 09:00 AM | 1 | A5 vs A2 | Harbor Soccer B08 Conley | 7 | vs. | Norpoint Lightning B08 | 0 | 290280 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 10:30 AM | 1 | A1 vs A8 | Nortac Cheetahs | 9 | vs. | RSA Union B08 Webster | 1 | 290283 | Evergreen Primary School | 10:30 AM | 2 | A3 vs A4 | UP Blitz FC B08 (Wispe) | 2 | vs. | FME Chargers | 3 | 290329 | WPFC Soccer Complex | 10:30 AM | 5a | B5 vs B2 | Washington United B08 Raptors (Hite) | | vs. | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | | 290281 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 12:00 PM | 1 | A9 vs A7 | Nortac Gators FC | 0 | vs. | LSDSC Avanti United FC 08 | 4 | 290330 | Shaw Rd Elementary | 12:00 PM | 1 | B1 vs B8 | RSA Union B08 Barkley/Landry | 5 | vs. | Harbor Soccer B08 Underdogs | 2 | 290333 | Fife High School | 01:30 PM | 2 | B3 vs B4 | FME Philip | 4 | vs. | Nortac AWS B08 | 6 | 290331 | Fife High School | 03:00 PM | 2 | B9 vs B7 | FME Defiance | 2 | vs. | LSDSC Chargers | 2 | Bracket - Saturday, October 26, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290288 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A8 | BYE | | vs. | RSA Union B08 Webster | | 290338 | TBD |
--
|
--
| BYE vs B8 | BYE | | vs. | Harbor Soccer B08 Underdogs | | 290286 | Evergreen Primary School | 09:00 AM | 1 | A3 vs A6 | UP Blitz FC B08 (Wispe) | 3 | vs. | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 2 | 290335 | Goodman MS | 09:30 AM | Low | B2 vs B7 | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | 2 | vs. | LSDSC Chargers | 5 | 290287 | Vassault Park | 10:30 AM | 1 | A9 vs A1 | Nortac Gators FC | 1 | vs. | Nortac Cheetahs | 5 | 290336 | Fife High School | 10:30 AM | 2 | B3 vs B6 | FME Philip | 2 | vs. | Nortac Force | 9 | 290285 | Meeker Middle School | 11:00 AM | 2 | A2 vs A7 | Norpoint Lightning B08 | 1 | vs. | LSDSC Avanti United FC 08 | 1 | 290337 | Fife High School | 01:30 PM | 2 | B9 vs B1 | FME Defiance | 2 | vs. | RSA Union B08 Barkley/Landry | 4 | 290284 | Fife High School | 03:00 PM | 2 | A4 vs A5 | FME Chargers | 2 | vs. | Harbor Soccer B08 Conley | 3 | 290334 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 03:00 PM | 1 | B4 vs B5 | Nortac AWS B08 | | vs. | Washington United B08 Raptors (Hite) | | Bracket - Saturday, November 02, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290291 | TBD |
--
|
--
| A1 vs BYE | Nortac Cheetahs | | vs. | BYE | | 290341 | Shaw Rd Elementary | 12:00 AM | 1 | B1 vs BYE | RSA Union B08 Barkley/Landry | | vs. | BYE | | 290289 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | A4 vs A7 | FME Chargers | 0 | vs. | LSDSC Avanti United FC 08 | 5 | 290342 | Tacoma Community College G.H | 09:30 AM | 1 | B2 vs B9 | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | | vs. | FME Defiance | | 290293 | Evergreen Primary School | 10:30 AM | 1 | A3 vs A8 | UP Blitz FC B08 (Wispe) | | vs. | RSA Union B08 Webster | | 290292 | Meeker Middle School | 11:00 AM | 2 | A2 vs A9 | Norpoint Lightning B08 | | vs. | Nortac Gators FC | | 290290 | Tacoma Community College G.H | 11:00 AM | 1 | A5 vs A6 | Harbor Soccer B08 Conley | 5 | vs. | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 0 | 290343 | Fife High School | 01:30 PM | 2 | B3 vs B8 | FME Philip | 4 | vs. | Harbor Soccer B08 Underdogs | 5 | 290339 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 01:30 PM | 1 | B4 vs B7 | Nortac AWS B08 | 0 | vs. | LSDSC Chargers | 1 | 290340 | WPFC Soccer Complex | 03:00 PM | 5a | B5 vs B6 | Washington United B08 Raptors (Hite) | 0 | vs. | Nortac Force | 5 | Bracket - Saturday, November 09, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290297 | Meeker Middle School | 09:00 AM | 2 | A2 vs A1 | Norpoint Lightning B08 | 1 | vs. | Nortac Cheetahs | 10 | 290296 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | A4 vs A9 | FME Chargers | 3 | vs. | Nortac Gators FC | 4 | 290348 | Evergreen Primary School | 09:00 AM | 1 | B11 vs B3 | UP Blitz FC B08 (Wispe) | | vs. | FME Philip | | 290345 | Tacoma Community College G.H | 09:00 AM | 1 | B8 vs B5 | Harbor Soccer B08 Underdogs | 5 | vs. | Washington United B08 Raptors (Hite) | 0 | 290346 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 10:30 AM | 1 | B4 vs B9 | Nortac AWS B08 | | vs. | FME Defiance | | 290294 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | A7 vs A6 | LSDSC Avanti United FC 08 | 1 | vs. | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 0 | 290295 | Shaw Rd Elementary | 12:00 PM | 1 | A8 vs A5 | RSA Union B08 Webster | 0 | vs. | Harbor Soccer B08 Conley | 7 | 290347 | Tacoma Community College G.H | 12:00 PM | 1 | B2 vs B1 | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | 0 | vs. | RSA Union B08 Barkley/Landry | 8 | 290344 | Fort Steilacoom Park | 01:30 PM | C | B7 vs B6 | LSDSC Chargers | 3 | vs. | Nortac Force | 2 | Bracket - Saturday, November 16, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290438 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 09:00 AM | 1 | A1 vs A3 | Nortac Cheetahs | 7 | vs. | UP Blitz FC B08 (Wispe) | 1 | 290435 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | B9 vs B4 | FME Defiance | | vs. | Nortac AWS B08 | | 290439 | Whittier Elementary | 09:15 AM | 2 | A6 vs A8 | Fircrest Hawks B08 (Tornquist) | 5 | vs. | RSA Union B08 Webster | 0 | 290441 | Fort Steilacoom Park | 10:30 AM | C | A7 vs A2 | LSDSC Avanti United FC 08 | 2 | vs. | Norpoint Lightning B08 | 0 | 290433 | Shaw Rd Elementary | 10:30 AM | 1 | B1 vs B3 | RSA Union B08 Barkley/Landry | 6 | vs. | FME Philip | 2 | 290434 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 10:30 AM | 1 | B6 vs B8 | Nortac Force | 4 | vs. | Harbor Soccer B08 Underdogs | 1 | 290437 | Goodman MS | 11:00 AM | Low | B12 vs B5 | Harbor Soccer B08 Conley | | vs. | Washington United B08 Raptors (Hite) | | 290440 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 12:00 PM | 1 | A9 vs A4 | Nortac Gators FC | | vs. | FME Chargers | | 290436 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | B7 vs B2 | LSDSC Chargers | 2 | vs. | Harbor Soccer B08 Harbor Dragons (Hoggatt/Johnson) | 0 |
|
|
| |
| |
| | |
|