|
|
|
|
|
Bracket - Saturday, September 07, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290003 | TBD |
--
|
--
| A3 vs BYE | Washington United B09--Fudenski | | vs. | BYE | | 289998 | Vassault Park | 10:30 AM | 1 | A4 vs A11 | Nortac Timbers | 10 | vs. | RSA Union B09 Green | 0 | 289949 | Fort Steilacoom Park | 10:30 AM | C | B5 vs B8 | LSDSC Golden Warriors | 3 | vs. | Nortac Bulldogs | 0 | 290000 | Goodman MS | 12:00 PM | Low | A1 vs A2 | Harbor Soccer B09 Yetis | 0 | vs. | Vashon Pirates 09 | 3 | 289999 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | A6 vs A9 | LSDSC Panthers 09 | 4 | vs. | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 0 | 290002 | Vassault Park | 12:00 PM | 1 | A7 vs A8 | Nortac CorDeo Knights | 11 | vs. | FME Sounders | 1 | 289951 | Fife High School | 12:00 PM | 2 | B1 vs B9 | FME Titans | 4 | vs. | LSDSC X-Men | 1 | 290001 | Evergreen Primary School | 01:00 PM | 2 | A5 vs A10 | UP United B09 (Niebergall) | 5 | vs. | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 0 | 289952 | Goodman MS | 03:00 PM | Low | B3 vs B10 | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | 6 | vs. | Vashon Fury 09 | 1 | 289950 | WPFC Soccer Complex | 03:00 PM | 5a | B4 vs B2 | Washington United B09 Lightning (kolb) | 4 | vs. | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | 1 | 289948 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 04:30 PM | 1 | B6 vs B7 | STU Evolution B09 (Trujillo) | 6 | vs. | RSA Union B09 Strub | 1 | Bracket - Saturday, September 14, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290009 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A5 | BYE | | vs. | UP United B09 (Niebergall) | | 290004 | Whittier Elementary | 09:00 AM | 2 | A10 vs A7 | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 1 | vs. | Nortac CorDeo Knights | 2 | 289953 | Harbor School Vashon | 09:00 AM | 1 | B10 vs B5 | Vashon Fury 09 | 2 | vs. | LSDSC Golden Warriors | 10 | 290006 | Harbor School Vashon | 10:30 AM | 1 | A2 vs A4 | Vashon Pirates 09 | 3 | vs. | Nortac Timbers | 3 | 289955 | Shaw Rd Elementary | 10:30 AM | 1 | B7 vs B8 | RSA Union B09 Strub | 6 | vs. | Nortac Bulldogs | 1 | 289956 | Fort Steilacoom Park | 10:30 AM | C | B9 vs B6 | LSDSC X-Men | 1 | vs. | STU Evolution B09 (Trujillo) | 3 | 290008 | Goodman MS | 12:00 PM | Low | A1 vs A3 | Harbor Soccer B09 Yetis | 2 | vs. | Washington United B09--Fudenski | 4 | 290005 | Fife High School | 12:00 PM | 2 | A8 vs A9 | FME Sounders | 0 | vs. | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 4 | 290007 | Shaw Rd Elementary | 01:30 PM | 1 | A11 vs A6 | RSA Union B09 Green | 1 | vs. | LSDSC Panthers 09 | 5 | 289954 | Evergreen Primary School | 02:00 PM | 2 | B2 vs B4 | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | 0 | vs. | Washington United B09 Lightning (kolb) | 4 | 289957 | Fife High School | 03:00 PM | 2 | B1 vs B3 | FME Titans | 5 | vs. | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | 3 | Bracket - Saturday, September 21, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290014 | TBD |
--
|
--
| A7 vs BYE | Nortac CorDeo Knights | | vs. | BYE | | 290012 | Evergreen Primary School | 09:00 AM | 2 | A5 vs A3 | UP United B09 (Niebergall) | 8 | vs. | Washington United B09--Fudenski | 2 | 290011 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | A8 vs A11 | FME Sounders | | vs. | RSA Union B09 Green | | 289958 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 5a | B4 vs B1 | Washington United B09 Lightning (kolb) | 4 | vs. | FME Titans | 1 | 289962 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | C | B5 vs B3 | LSDSC Golden Warriors | 3 | vs. | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | 0 | 289959 | Stewart Heights | 10:00 AM | 2 | B6 vs B2 | STU Evolution B09 (Trujillo) | 8 | vs. | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | 0 | 290010 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 10:30 AM | 1 | A4 vs A1 | Nortac Timbers | 4 | vs. | Harbor Soccer B09 Yetis | 0 | 290013 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | A6 vs A2 | LSDSC Panthers 09 | 0 | vs. | Vashon Pirates 09 | 1 | 289960 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 12:00 PM | 1 | B8 vs B9 | Nortac Bulldogs | | vs. | LSDSC X-Men | | 290015 | Tacoma Community College G.H | 01:00 PM | 1 | A9 vs A10 | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 0 | vs. | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 4 | 289961 | Ferrucci Junior High | 03:00 PM | 2 | B7 vs B10 | RSA Union B09 Strub | 1 | vs. | Vashon Fury 09 | 1 | Bracket - Saturday, September 28, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290017 | TBD |
--
|
--
| A9 vs BYE | Harbor Soccer B09 FIrehawks | | vs. | BYE | | 290018 | Evergreen Primary School | 09:00 AM | 2 | A5 vs A1 | UP United B09 (Niebergall) | 3 | vs. | Harbor Soccer B09 Yetis | 0 | 290016 | Whittier Elementary | 10:30 AM | 2 | A10 vs A11 | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 2 | vs. | RSA Union B09 Green | 1 | 289964 | Fife High School | 10:30 AM | 2 | B1 vs B5 | FME Titans | 1 | vs. | LSDSC Golden Warriors | 1 | 289965 | Vassault Park | 10:30 AM | 1 | B8 vs B2 | Nortac Bulldogs | | vs. | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | | 290021 | Harbor School Vashon | 12:00 PM | 1 | A2 vs A8 | Vashon Pirates 09 | 10 | vs. | FME Sounders | 1 | 290020 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | A6 vs A4 | LSDSC Panthers 09 | 4 | vs. | Nortac Timbers | 0 | 290019 | WPFC Soccer Complex | 01:00 PM | 5a | A3 vs A7 | Washington United B09--Fudenski | 2 | vs. | Nortac CorDeo Knights | 9 | 289967 | Fort Steilacoom Park | 03:00 PM | C | B9 vs B10 | LSDSC X-Men | 1 | vs. | Vashon Fury 09 | 6 | 289963 | Tacoma Community College G.H | 03:30 PM | 1 | B3 vs B7 | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | 5 | vs. | RSA Union B09 Strub | 3 | 289966 | Stewart Heights | 03:30 PM | 1 | B6 vs B4 | STU Evolution B09 (Trujillo) | 2 | vs. | Washington United B09 Lightning (kolb) | 2 | Bracket - Saturday, October 05, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290024 | TBD |
--
|
--
| A11 vs BYE | RSA Union B09 Green | | vs. | BYE | | 290026 | Vassault Park | 10:30 AM | 1 | A7 vs A5 | Nortac CorDeo Knights | 2 | vs. | UP United B09 (Niebergall) | 5 | 290022 | Fife High School | 10:30 AM | 2 | A8 vs A4 | FME Sounders | 0 | vs. | Nortac Timbers | 7 | 290025 | Whittier Elementary | 10:45 AM | 2 | A10 vs A2 | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 1 | vs. | Vashon Pirates 09 | 4 | 290027 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | D | A6 vs A1 | LSDSC Panthers 09 | 2 | vs. | Harbor Soccer B09 Yetis | 0 | 289971 | Stewart Heights | 11:00 AM | 1 | B6 vs B1 | STU Evolution B09 (Trujillo) | 1 | vs. | FME Titans | 5 | 289970 | Shaw Rd Elementary | 12:00 PM | 1 | B7 vs B5 | RSA Union B09 Strub | 0 | vs. | LSDSC Golden Warriors | 5 | 289969 | Vassault Park | 12:00 PM | 1 | B8 vs B4 | Nortac Bulldogs | 2 | vs. | Washington United B09 Lightning (kolb) | 4 | 289972 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | B9 vs B3 | LSDSC X-Men | | vs. | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | | 290023 | Goodman MS | 12:30 PM | Low | A9 vs A3 | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 3 | vs. | Washington United B09--Fudenski | 3 | 289968 | Harbor School Vashon | 02:00 PM | 1 | B10 vs B2 | Vashon Fury 09 | 5 | vs. | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | 2 | Bracket - Saturday, October 12, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290032 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A2 | BYE | | vs. | Vashon Pirates 09 | | 289976 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | C | B5 vs B9 | LSDSC Golden Warriors | 6 | vs. | LSDSC X-Men | 0 | 289977 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 09:00 AM | 1 | B8 vs B6 | Nortac Bulldogs | 0 | vs. | STU Evolution B09 (Trujillo) | 6 | 290028 | Shaw Rd Elementary | 10:30 AM | 1 | A11 vs A3 | RSA Union B09 Green | | vs. | Washington United B09--Fudenski | | 290030 | Jason Lee Middle School | 10:30 AM | 1 | A7 vs A1 | Nortac CorDeo Knights | 3 | vs. | Harbor Soccer B09 Yetis | 0 | 290029 | Evergreen Primary School | 12:00 PM | 2 | A5 vs A9 | UP United B09 (Niebergall) | 5 | vs. | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 0 | 289975 | Harbor School Vashon | 12:00 PM | 1 | B10 vs B4 | Vashon Fury 09 | 2 | vs. | Washington United B09 Lightning (kolb) | 7 | 289974 | Shaw Rd Elementary | 12:00 PM | 1 | B7 vs B1 | RSA Union B09 Strub | 0 | vs. | FME Titans | 4 | 290033 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 01:30 PM | 1 | A4 vs A10 | Nortac Timbers | 0 | vs. | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 1 | 289973 | Evergreen Primary School | 01:30 PM | 2 | B2 vs B3 | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | | vs. | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | | 290031 | Fife High School | 03:00 PM | 2 | A8 vs A6 | FME Sounders | 2 | vs. | LSDSC Panthers 09 | 5 | Bracket - Saturday, October 19, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290039 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A4 | BYE | | vs. | Nortac Timbers | | 290034 | Evergreen Primary School | 09:00 AM | 2 | A5 vs A11 | UP United B09 (Niebergall) | 13 | vs. | RSA Union B09 Green | 0 | 289979 | Fife High School | 09:00 AM | 2 | B1 vs B8 | FME Titans | 4 | vs. | Nortac Bulldogs | 1 | 290036 | Whittier Elementary | 09:15 AM | 2 | A10 vs A6 | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 2 | vs. | LSDSC Panthers 09 | 3 | 289980 | Fort Steilacoom Park | 10:30 AM | C | B9 vs B7 | LSDSC X-Men | 0 | vs. | RSA Union B09 Strub | 1 | 290035 | Goodman MS | 11:00 AM | Low | A1 vs A8 | Harbor Soccer B09 Yetis | 2 | vs. | FME Sounders | 1 | 290038 | Tacoma Community College G.H | 12:00 PM | 1 | A9 vs A7 | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 1 | vs. | Nortac CorDeo Knights | 8 | 289978 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | B5 vs B2 | LSDSC Golden Warriors | 9 | vs. | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | 1 | 289981 | Stewart Heights | 12:00 PM | 1 | B6 vs B10 | STU Evolution B09 (Trujillo) Forfeited Game
| 0 | vs. | Vashon Fury 09 | 0F | 289982 | Tacoma Community College G.H | 01:30 PM | 1 | B3 vs B4 | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | 4 | vs. | Washington United B09 Lightning (kolb) | 2 | 290037 | Harbor School Vashon | 02:00 PM | 1 | A2 vs A3 | Vashon Pirates 09 | 10 | vs. | Washington United B09--Fudenski | 3 | Bracket - Saturday, October 26, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290045 | Shaw Rd Elementary | 12:00 AM | 1 | A11 vs A7 | RSA Union B09 Green | 1 | vs. | Nortac CorDeo Knights | 8 | 290040 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A6 | BYE | | vs. | LSDSC Panthers 09 | | 290044 | Whittier Elementary | 09:00 AM | 2 | A10 vs A8 | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 4 | vs. | FME Sounders | 0 | 289984 | Evergreen Primary School | 10:30 AM | 2 | B2 vs B7 | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | 1 | vs. | RSA Union B09 Strub | 4 | 290041 | Goodman MS | 11:00 AM | Low | A9 vs A1 | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 3 | vs. | Harbor Soccer B09 Yetis | 2 | 289983 | WPFC Soccer Complex | 11:00 AM | 5a | B4 vs B5 | Washington United B09 Lightning (kolb) | 0 | vs. | LSDSC Golden Warriors | 1 | 289986 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | C | B9 vs B1 | LSDSC X-Men | 1 | vs. | FME Titans | 4 | 290042 | WPFC Soccer Complex | 12:30 PM | 5a | A3 vs A4 | Washington United B09--Fudenski | | vs. | Nortac Timbers | | 289987 | Harbor School Vashon | 02:00 PM | 1 | B10 vs B8 | Vashon Fury 09 | 3 | vs. | Nortac Bulldogs | 2 | 289985 | Goodman MS | 02:00 PM | Low | B3 vs B6 | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | 0 | vs. | STU Evolution B09 (Trujillo) | 5 | 290043 | Harbor School Vashon | 04:00 PM | 1 | A2 vs A5 | Vashon Pirates 09 | 1 | vs. | UP United B09 (Niebergall) | 1 | Bracket - Saturday, November 02, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290048 | TBD |
--
|
--
| A8 vs BYE | FME Sounders | | vs. | BYE | | 290047 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 09:00 AM | 1 | A4 vs A5 | Nortac Timbers | 1 | vs. | UP United B09 (Niebergall) | 4 | 289991 | Evergreen Primary School | 09:00 AM | 2 | B2 vs B9 | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | | vs. | LSDSC X-Men | | 290049 | Goodman MS | 09:30 AM | Low | A1 vs A10 | Harbor Soccer B09 Yetis | 3 | vs. | Fircrest Stars B09 (Viafore) | 3 | 290050 | Shaw Rd Elementary | 10:30 AM | 1 | A11 vs A9 | RSA Union B09 Green | 1 | vs. | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 3 | 289989 | Fort Steilacoom Park | 10:30 AM | C | B5 vs B6 | LSDSC Golden Warriors | 5 | vs. | STU Evolution B09 (Trujillo) | 2 | 290046 | WPFC Soccer Complex | 12:00 PM | 5a | A3 vs A6 | Washington United B09--Fudenski | 0 | vs. | LSDSC Panthers 09 | 2 | 290051 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 12:00 PM | 1 | A7 vs A2 | Nortac CorDeo Knights | 3 | vs. | Vashon Pirates 09 | 2 | 289992 | Goodman MS | 12:30 PM | Low | B3 vs B8 | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | | vs. | Nortac Bulldogs | | 289988 | WPFC Soccer Complex | 01:30 PM | 5a | B4 vs B7 | Washington United B09 Lightning (kolb) | 10 | vs. | RSA Union B09 Strub | 0 | 289990 | Fife High School | 03:00 PM | 2 | B1 vs B10 | FME Titans | 2 | vs. | Vashon Fury 09 | 1 | Bracket - Saturday, November 09, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 290056 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A10 | BYE | | vs. | Fircrest Stars B09 (Viafore) | | 290057 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | C | A6 vs A5 | LSDSC Panthers 09 | 2 | vs. | UP United B09 (Niebergall) | 1 | 289997 | Harbor School Vashon | 10:00 AM | 1 | B10 vs B3 | Vashon Fury 09 | 3 | vs. | Harbor Soccer B09 Harbor Cheetahs | 4 | 289996 | Evergreen Primary School | 10:30 AM | 2 | B2 vs B1 | UP Rattlesnake Battle B09 (Shawcroft) | 0 | vs. | FME Titans | 12 | 290052 | Goodman MS | 11:00 AM | Low | A1 vs A11 | Harbor Soccer B09 Yetis | | vs. | RSA Union B09 Green | | 290055 | Harbor School Vashon | 12:00 PM | 1 | A2 vs A9 | Vashon Pirates 09 | 4 | vs. | Harbor Soccer B09 FIrehawks | 3 | 289995 | WPFC Soccer Complex | 12:00 PM | 5a | B4 vs B9 | Washington United B09 Lightning (kolb) | 4 | vs. | LSDSC X-Men | 1 | 289994 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 12:00 PM | 1 | B8 vs B5 | Nortac Bulldogs | 0 | vs. | LSDSC Golden Warriors | 7 | 290054 | WPFC Soccer Complex | 01:30 PM | 5a | A3 vs A8 | Washington United B09--Fudenski | | vs. | FME Sounders | | 290053 | Jason Lee Middle School (Tacoma) | 01:30 PM | 1 | A4 vs A7 | Nortac Timbers | 0 | vs. | Nortac CorDeo Knights | 4 | Bracket - Saturday, November 16, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | Score | | Away Team | Score | 289993 | Shaw Rd Elementary | 01:30 PM | 1 | B7 vs B6 | RSA Union B09 Strub Forfeited Game
| 0 | vs. | STU Evolution B09 (Trujillo) | 3F |
|
|
| |
| |
| | |
|