|
|
|
|
Winner of bracket based on total points after round robin play. |
Bracket - Saturday, September 07, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277285 | TBD |
--
|
--
| A7 vs BYE | FME Rebels | vs. | BYE | 277280 | Rosedale Park | 09:00 AM | 1 | A5 vs A4 | Harbor Soccer B12 Southward | vs. | Washington United B12 Huskies (Gruel) | 277149 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | 02 | C5 vs C8 | LSDSC DuPont Cheetahs | vs. | Norpoint Vipers B12 | 277286 | Fort Steilacoom Park | 10:00 AM | 02 | A3 vs A10 | LSDSC Golden Tigers | vs. | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | 277216 | Fircrest Park | 10:00 AM | U-08 | B5 vs B2 | Fircrest Booters B12 (Doyle) | vs. | FME Iron Men | 277281 | Meeker Middle School | 10:15 AM | 4 | A8 vs A1 | Norpoint Shaolin Dragons B12 | vs. | RSA Union B12 Stueve | 277214 | Endeavour | 10:15 AM | 1 | B3 vs B12 | FME Storm | vs. | Washington United B12 Sounders (Kolb) | 277150 | Fircrest Park | 11:00 AM | U-08 | C12 vs C2 | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | vs. | FME Rangers | 277282 | Endeavour | 11:30 AM | 1 | A13 vs A9 | FME Force | vs. | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | 277283 | Rosedale Park | 12:00 PM | 1 | A12 vs A2 | Harbor Soccer B12 Allison | vs. | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | 277218 | Rosedale Park | 12:00 PM | 2 | B4 vs B11 | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | vs. | UP Cubs B12 (Schauer) | 277215 | Fort Steilacoom Park | 01:00 PM | 01 | B7 vs B8 | LSDSC Cachorros 12 | vs. | LSDSC Raptors 12 | 277152 | Rosedale Park | 01:00 PM | 2 | C4 vs C11 | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | vs. | UP Vikings B12 (Gardano) | 277151 | Rosedale Park | 01:00 PM | 1 | C7 vs C10 | Harbor Soccer B12 T2 Roark | vs. | UP Seahawks B12 (Williams) | 277284 | Rosedale Park | 02:00 PM | 2 | A6 vs A11 | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | vs. | UP Stringrays B12 (Barta) | 277217 | Rosedale Park | 02:00 PM | 1 | B9 vs B10 | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | vs. | RSA Union B12 Laier | 277148 | Endeavour | 02:00 PM | 1 | C9 vs C1 | FME Vipers | vs. | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | 277219 | Rosedale Park | 03:00 PM | 1 | B6 vs B1 | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | vs. | Norpoint Shaolin Tigers B12 | 277153 | Rosedale Park | 04:00 PM | 1 | C6 vs C3 | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | vs. | RSA Union B12 Ableman | Bracket - Saturday, September 14, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277288 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A5 | BYE | vs. | Harbor Soccer B12 Southward | 277222 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 6b | B12 vs B9 | Washington United B12 Sounders (Kolb) | vs. | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | 277291 | Drum Intermediate School | 10:00 AM | B | A11 vs A8 | UP Stringrays B12 (Barta) | vs. | Norpoint Shaolin Dragons B12 | 277158 | Drum Intermediate School | 10:00 AM | A | C10 vs C5 | UP Seahawks B12 (Williams) | vs. | LSDSC DuPont Cheetahs | 277293 | WPFC Soccer Complex | 10:15 AM | 6b | A2 vs A6 | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | vs. | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | 277156 | WPFC Soccer Complex | 10:15 AM | 6a | C1 vs C7 | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | vs. | Harbor Soccer B12 T2 Roark | 277159 | Meeker Middle School | 10:15 AM | 3 | C8 vs C3 | Norpoint Vipers B12 | vs. | RSA Union B12 Ableman | 277292 | Fircrest Park | 11:00 AM | U-07 | A9 vs A7 | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | vs. | FME Rebels | 277221 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | A | B11 vs B6 | UP Cubs B12 (Schauer) | vs. | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | 277225 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | 03 | B8 vs B1 | LSDSC Raptors 12 | vs. | Norpoint Shaolin Tigers B12 | 277289 | WPFC Soccer Complex | 11:30 AM | 6b | A4 vs A3 | Washington United B12 Huskies (Gruel) | vs. | LSDSC Golden Tigers | 277290 | Woodland Elementary | 12:00 PM | 1 | A1 vs A10 | RSA Union B12 Stueve | vs. | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | 277224 | Woodland Elementary | 12:00 PM | 3 | B10 vs B7 | RSA Union B12 Laier | vs. | LSDSC Cachorros 12 | 277155 | Drum Intermediate School | 12:00 PM | A | C11 vs C6 | UP Vikings B12 (Gardano) | vs. | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | 277157 | Fircrest Park | 12:00 PM | U-07 | C12 vs C9 | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | vs. | FME Vipers | 277220 | Endeavour | 12:45 PM | 1 | B2 vs B4 | FME Iron Men | vs. | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | 277223 | Fircrest Park | 01:00 PM | U-07 | B5 vs B3 | Fircrest Booters B12 (Doyle) | vs. | FME Storm | 277287 | Endeavour | 02:00 PM | 1 | A13 vs A12 | FME Force | vs. | Harbor Soccer B12 Allison | 277154 | Endeavour | 03:15 PM | 1 | C2 vs C4 | FME Rangers | vs. | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | Bracket - Saturday, September 21, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277295 | TBD |
--
|
--
| A3 vs BYE | LSDSC Golden Tigers | vs. | BYE | 277297 | Meeker Middle School | 09:00 AM | 4 | A8 vs A2 | Norpoint Shaolin Dragons B12 | vs. | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | 277229 | Meeker Middle School | 09:00 AM | 3 | B1 vs B10 | Norpoint Shaolin Tigers B12 | vs. | RSA Union B12 Laier | 277300 | Drum Intermediate School | 10:00 AM | A | A10 vs A11 | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | vs. | UP Stringrays B12 (Barta) | 277294 | Rosedale Park | 10:00 AM | 1 | A12 vs A9 | Harbor Soccer B12 Allison | vs. | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | 277162 | Rosedale Park | 11:00 AM | 2 | C6 vs C2 | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | vs. | FME Rangers | 277161 | Rosedale Park | 11:00 AM | 1 | C7 vs C9 | Harbor Soccer B12 T2 Roark | vs. | FME Vipers | 277296 | Woodland Elementary | 11:30 AM | 1 | A1 vs A4 | RSA Union B12 Stueve | vs. | Washington United B12 Huskies (Gruel) | 277163 | Woodland Elementary | 11:30 AM | 2 | C3 vs C10 | RSA Union B12 Ableman | vs. | UP Seahawks B12 (Williams) | 277160 | Meeker Middle School | 11:30 AM | 4 | C8 vs C11 | Norpoint Vipers B12 | vs. | UP Vikings B12 (Gardano) | 277226 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | 03 | B8 vs B11 | LSDSC Raptors 12 | vs. | UP Cubs B12 (Schauer) | 277227 | Rosedale Park | 12:00 PM | 1 | B9 vs B3 | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | vs. | FME Storm | 277230 | Rosedale Park | 01:00 PM | 2 | B4 vs B5 | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | vs. | Fircrest Booters B12 (Doyle) | 277228 | Rosedale Park | 01:00 PM | 1 | B6 vs B2 | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | vs. | FME Iron Men | 277231 | Fort Steilacoom Park | 01:00 PM | 01 | B7 vs B12 | LSDSC Cachorros 12 | vs. | Washington United B12 Sounders (Kolb) | 277164 | Rosedale Park | 02:00 PM | 2 | C4 vs C12 | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | vs. | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | 277165 | Fort Steilacoom Park | 02:00 PM | 02 | C5 vs C1 | LSDSC DuPont Cheetahs | vs. | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | 277299 | Rosedale Park | 03:00 PM | 2 | A6 vs A13 | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | vs. | FME Force | 277298 | Rosedale Park | 04:00 PM | 2 | A5 vs A7 | Harbor Soccer B12 Southward | vs. | FME Rebels | Bracket - Saturday, September 28, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277303 | TBD |
--
|
--
| A1 vs BYE | RSA Union B12 Stueve | vs. | BYE | 277302 | Discovery Primary | 09:00 AM | 1 | A13 vs A8 | FME Force | vs. | Norpoint Shaolin Dragons B12 | 277306 | Rosedale Park | 09:00 AM | 1 | A6 vs A12 | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | vs. | Harbor Soccer B12 Allison | 277232 | Meeker Middle School | 09:00 AM | 4 | B1 vs B12 | Norpoint Shaolin Tigers B12 | vs. | Washington United B12 Sounders (Kolb) | 277235 | Endeavour | 09:00 AM | 1 | B2 vs B8 | FME Iron Men | vs. | LSDSC Raptors 12 | 277233 | Fircrest Park | 09:00 AM | U-08 | B5 vs B9 | Fircrest Booters B12 (Doyle) | vs. | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | 277168 | Drum Intermediate School | 09:00 AM | A | C10 vs C11 | UP Seahawks B12 (Williams) | vs. | UP Vikings B12 (Gardano) | 277304 | Drum Intermediate School | 10:00 AM | A | A10 vs A2 | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | vs. | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | 277307 | Fircrest Park | 10:00 AM | U-08 | A9 vs A5 | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | vs. | Harbor Soccer B12 Southward | 277236 | Rosedale Park | 10:00 AM | 1 | B6 vs B4 | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | vs. | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | 277169 | Endeavour | 10:15 AM | 2 | C2 vs C8 | FME Rangers | vs. | Norpoint Vipers B12 | 277166 | Woodland Elementary | 10:30 AM | 1 | C3 vs C1 | RSA Union B12 Ableman | vs. | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | 277305 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | A | A11 vs A4 | UP Stringrays B12 (Barta) | vs. | Washington United B12 Huskies (Gruel) | 277167 | Fircrest Park | 11:00 AM | U-08 | C12 vs C7 | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | vs. | Harbor Soccer B12 T2 Roark | 277234 | Woodland Elementary | 11:30 AM | 1 | B10 vs B11 | RSA Union B12 Laier | vs. | UP Cubs B12 (Schauer) | 277171 | Endeavour | 11:30 AM | 1 | C9 vs C5 | FME Vipers | vs. | LSDSC DuPont Cheetahs | 277301 | Endeavour | 12:45 PM | 2 | A7 vs A3 | FME Rebels | vs. | LSDSC Golden Tigers | 277170 | Rosedale Park | 03:00 PM | 1 | C6 vs C4 | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | vs. | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | 277237 | Endeavour | 03:15 PM | 1 | B3 vs B7 | FME Storm | vs. | LSDSC Cachorros 12 | Bracket - Saturday, October 05, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277311 | TBD |
--
|
--
| A11 vs BYE | UP Stringrays B12 (Barta) | vs. | BYE | 277313 | Drum Intermediate School | 09:00 AM | B | A10 vs A13 | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | vs. | FME Force | 277309 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | 01 | A3 vs A5 | LSDSC Golden Tigers | vs. | Harbor Soccer B12 Southward | 277314 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 6a | A4 vs A2 | Washington United B12 Huskies (Gruel) | vs. | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | 277240 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | 02 | B8 vs B4 | LSDSC Raptors 12 | vs. | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | 277176 | Drum Intermediate School | 09:00 AM | A | C10 vs C2 | UP Seahawks B12 (Williams) | vs. | FME Rangers | 277174 | Meeker Middle School | 10:15 AM | 4 | C8 vs C4 | Norpoint Vipers B12 | vs. | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | 277238 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | A | B11 vs B12 | UP Cubs B12 (Schauer) | vs. | Washington United B12 Sounders (Kolb) | 277310 | Meeker Middle School | 11:30 AM | 3 | A8 vs A12 | Norpoint Shaolin Dragons B12 | vs. | Harbor Soccer B12 Allison | 277243 | Meeker Middle School | 11:30 AM | 4 | B1 vs B3 | Norpoint Shaolin Tigers B12 | vs. | FME Storm | 277241 | Rosedale Park | 11:30 AM | 1 | B6 vs B5 | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | vs. | Fircrest Booters B12 (Doyle) | 277312 | Woodland Elementary | 12:00 PM | 1 | A1 vs A7 | RSA Union B12 Stueve | vs. | FME Rebels | 277308 | Fircrest Park | 12:00 PM | U-07 | A9 vs A6 | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | vs. | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | 277239 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | 03 | B7 vs B9 | LSDSC Cachorros 12 | vs. | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | 277172 | Drum Intermediate School | 12:00 PM | B | C11 vs C1 | UP Vikings B12 (Gardano) | vs. | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | 277175 | Rosedale Park | 12:30 PM | 1 | C6 vs C12 | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | vs. | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | 277177 | Woodland Elementary | 01:00 PM | 1 | C3 vs C9 | RSA Union B12 Ableman | vs. | FME Vipers | 277173 | Fort Steilacoom Park | 01:00 PM | 03 | C5 vs C7 | LSDSC DuPont Cheetahs | vs. | Harbor Soccer B12 T2 Roark | 277242 | Woodland Elementary | 02:00 PM | 1 | B10 vs B2 | RSA Union B12 Laier | vs. | FME Iron Men | Bracket - Saturday, October 12, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277317 | TBD |
--
|
--
| A2 vs BYE | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | vs. | BYE | 277178 | WPFC Soccer Complex | 08:30 AM | 6a | C1 vs C2 | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | vs. | FME Rangers | 277318 | Endeavour | 09:00 AM | 1 | A7 vs A11 | FME Rebels | vs. | UP Stringrays B12 (Barta) | 277244 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 6b | B12 vs B2 | Washington United B12 Sounders (Kolb) | vs. | FME Iron Men | 277182 | Meeker Middle School | 09:00 AM | 3 | C8 vs C6 | Norpoint Vipers B12 | vs. | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | 277320 | Fort Steilacoom Park | 10:00 AM | 03 | A3 vs A9 | LSDSC Golden Tigers | vs. | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | 277249 | Drum Intermediate School | 10:00 AM | B | B11 vs B3 | UP Cubs B12 (Schauer) | vs. | FME Storm | 277181 | Rosedale Park | 10:00 AM | 1 | C4 vs C10 | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | vs. | UP Seahawks B12 (Williams) | 277316 | Meeker Middle School | 10:15 AM | 4 | A8 vs A6 | Norpoint Shaolin Dragons B12 | vs. | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | 277315 | Rosedale Park | 11:00 AM | 1 | A5 vs A1 | Harbor Soccer B12 Southward | vs. | RSA Union B12 Stueve | 277246 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | 03 | B7 vs B5 | LSDSC Cachorros 12 | vs. | Fircrest Booters B12 (Doyle) | 277183 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | A | C11 vs C9 | UP Vikings B12 (Gardano) | vs. | FME Vipers | 277319 | WPFC Soccer Complex | 11:30 AM | 6b | A4 vs A13 | Washington United B12 Huskies (Gruel) | vs. | FME Force | 277247 | Rosedale Park | 11:30 AM | 2 | B4 vs B10 | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | vs. | RSA Union B12 Laier | 277248 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | 02 | B8 vs B6 | LSDSC Raptors 12 | vs. | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | 277180 | Fort Steilacoom Park | 12:00 PM | 03 | C5 vs C12 | LSDSC DuPont Cheetahs | vs. | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | 277179 | Rosedale Park | 12:00 PM | 1 | C7 vs C3 | Harbor Soccer B12 T2 Roark | vs. | RSA Union B12 Ableman | 277321 | Rosedale Park | 12:30 PM | 2 | A12 vs A10 | Harbor Soccer B12 Allison | vs. | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | 277245 | Rosedale Park | 01:00 PM | 1 | B9 vs B1 | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | vs. | Norpoint Shaolin Tigers B12 | Bracket - Saturday, October 19, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277324 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A13 | BYE | vs. | FME Force | 277250 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 6a | B12 vs B4 | Washington United B12 Sounders (Kolb) | vs. | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | 277254 | Fircrest Park | 09:00 AM | U-08 | B5 vs B8 | Fircrest Booters B12 (Doyle) | vs. | LSDSC Raptors 12 | 277322 | Drum Intermediate School | 10:00 AM | B | A10 vs A6 | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | vs. | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | 277188 | Fircrest Park | 10:00 AM | U-08 | C12 vs C8 | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | vs. | Norpoint Vipers B12 | 277323 | Meeker Middle School | 10:15 AM | 4 | A8 vs A9 | Norpoint Shaolin Dragons B12 | vs. | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | 277255 | Endeavour | 10:15 AM | 1 | B2 vs B3 | FME Iron Men | vs. | FME Storm | 277184 | WPFC Soccer Complex | 10:15 AM | 6b | C1 vs C4 | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | vs. | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | 277326 | Rosedale Park | 11:00 AM | 1 | A5 vs A11 | Harbor Soccer B12 Southward | vs. | UP Stringrays B12 (Barta) | 277252 | Woodland Elementary | 11:00 AM | 2 | B10 vs B6 | RSA Union B12 Laier | vs. | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | 277253 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | A | B11 vs B9 | UP Cubs B12 (Schauer) | vs. | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | 277187 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | B | C11 vs C7 | UP Vikings B12 (Gardano) | vs. | Harbor Soccer B12 T2 Roark | 277185 | Woodland Elementary | 11:00 AM | 1 | C3 vs C5 | RSA Union B12 Ableman | vs. | LSDSC DuPont Cheetahs | 277325 | WPFC Soccer Complex | 11:30 AM | 6a | A2 vs A7 | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | vs. | FME Rebels | 277327 | WPFC Soccer Complex | 11:30 AM | 6b | A4 vs A12 | Washington United B12 Huskies (Gruel) | vs. | Harbor Soccer B12 Allison | 277251 | Meeker Middle School | 11:30 AM | 3 | B1 vs B7 | Norpoint Shaolin Tigers B12 | vs. | LSDSC Cachorros 12 | 277189 | Endeavour | 11:30 AM | 1 | C2 vs C9 | FME Rangers | vs. | FME Vipers | 277328 | Woodland Elementary | 01:00 PM | 2 | A1 vs A3 | RSA Union B12 Stueve | vs. | LSDSC Golden Tigers | 277186 | Drum Intermediate School | 01:00 PM | A | C10 vs C6 | UP Seahawks B12 (Williams) | vs. | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | Bracket - Saturday, October 26, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277335 | Woodland Elementary | 12:00 AM | 2 | A1 vs A9 | RSA Union B12 Stueve | vs. | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | 277330 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A12 | BYE | vs. | Harbor Soccer B12 Allison | 277260 | Meeker Middle School | 09:00 AM | 3 | B1 vs B5 | Norpoint Shaolin Tigers B12 | vs. | Fircrest Booters B12 (Doyle) | 277261 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 6a | B12 vs B6 | Washington United B12 Sounders (Kolb) | vs. | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | 277193 | Drum Intermediate School | 09:00 AM | A | C10 vs C8 | UP Seahawks B12 (Williams) | vs. | Norpoint Vipers B12 | 277190 | Drum Intermediate School | 10:00 AM | B | C11 vs C5 | UP Vikings B12 (Gardano) | vs. | LSDSC DuPont Cheetahs | 277334 | Discovery Primary | 10:15 AM | 1 | A13 vs A7 | FME Force | vs. | FME Rebels | 277195 | WPFC Soccer Complex | 10:15 AM | 6b | C1 vs C6 | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | vs. | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | 277331 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | B | A11 vs A3 | UP Stringrays B12 (Barta) | vs. | LSDSC Golden Tigers | 277329 | Goodman MS Lower | 11:00 AM | Mod C | A6 vs A4 | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | vs. | Washington United B12 Huskies (Gruel) | 277256 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | A | B11 vs B7 | UP Cubs B12 (Schauer) | vs. | LSDSC Cachorros 12 | 277258 | Endeavour | 11:30 AM | 1 | B3 vs B4 | FME Storm | vs. | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | 277332 | Drum Intermediate School | 12:00 PM | A | A10 vs A8 | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | vs. | Norpoint Shaolin Dragons B12 | 277259 | Woodland Elementary | 12:00 PM | 1 | B10 vs B8 | RSA Union B12 Laier | vs. | LSDSC Raptors 12 | 277192 | Endeavour | 12:45 PM | 1 | C9 vs C4 | FME Vipers | vs. | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | 277333 | Goodman MS Lower | 01:00 PM | Mod C | A5 vs A2 | Harbor Soccer B12 Southward | vs. | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | 277257 | Endeavour | 02:00 PM | 1 | B2 vs B9 | FME Iron Men | vs. | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | 277191 | Discovery Primary | 02:00 PM | 1 | C2 vs C7 | FME Rangers | vs. | Harbor Soccer B12 T2 Roark | 277194 | Woodland Elementary | 02:00 PM | 1 | C3 vs C12 | RSA Union B12 Ableman | vs. | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | Bracket - Saturday, November 02, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277336 | TBD |
--
|
--
| BYE vs A6 | BYE | vs. | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | 277342 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 6b | A4 vs A8 | Washington United B12 Huskies (Gruel) | vs. | Norpoint Shaolin Dragons B12 | 277262 | Drum Intermediate School | 09:00 AM | A | B11 vs B1 | UP Cubs B12 (Schauer) | vs. | Norpoint Shaolin Tigers B12 | 277267 | Fort Steilacoom Park | 09:00 AM | 02 | B7 vs B2 | LSDSC Cachorros 12 | vs. | FME Iron Men | 277265 | Goodman MS Lower | 10:00 AM | Mod B | B4 vs B9 | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | vs. | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | 277197 | Fircrest Park | 10:00 AM | U-08 | C12 vs C10 | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | vs. | UP Seahawks B12 (Williams) | 277201 | Fort Steilacoom Park | 10:00 AM | 02 | C5 vs C2 | LSDSC DuPont Cheetahs | vs. | FME Rangers | 277338 | WPFC Soccer Complex | 10:15 AM | 6a | A2 vs A3 | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | vs. | LSDSC Golden Tigers | 277200 | Meeker Middle School | 10:15 AM | 3 | C8 vs C1 | Norpoint Vipers B12 | vs. | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | 277337 | Drum Intermediate School | 11:00 AM | A | A11 vs A1 | UP Stringrays B12 (Barta) | vs. | RSA Union B12 Stueve | 277341 | Fircrest Park | 11:00 AM | U-08 | A9 vs A10 | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | vs. | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | 277266 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | 03 | B8 vs B12 | LSDSC Raptors 12 | vs. | Washington United B12 Sounders (Kolb) | 277198 | Endeavour | 11:30 AM | 1 | C9 vs C6 | FME Vipers | vs. | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | 277263 | Fircrest Park | 12:00 PM | U-08 | B5 vs B10 | Fircrest Booters B12 (Doyle) | vs. | RSA Union B12 Laier | 277196 | Drum Intermediate School | 12:00 PM | A | C11 vs C3 | UP Vikings B12 (Gardano) | vs. | RSA Union B12 Ableman | 277199 | Goodman MS Lower | 12:30 PM | Mod C | C4 vs C7 | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | vs. | Harbor Soccer B12 T2 Roark | 277264 | Endeavour | 12:45 PM | 1 | B3 vs B6 | FME Storm | vs. | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | 277340 | Endeavour | 02:00 PM | 1 | A13 vs A5 | FME Force | vs. | Harbor Soccer B12 Southward | 277339 | Discovery Primary | 03:15 PM | 1 | A7 vs A12 | FME Rebels | vs. | Harbor Soccer B12 Allison | Bracket - Saturday, November 09, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277347 | TBD |
--
|
--
| A8 vs BYE | Norpoint Shaolin Dragons B12 | vs. | BYE | 277207 | WPFC Soccer Complex | 08:30 AM | 6b | C1 vs C10 | Washington United B12 Strikers (McLaughlin) | vs. | UP Seahawks B12 (Williams) | 277343 | WPFC Soccer Complex | 09:00 AM | 6a | A4 vs A10 | Washington United B12 Huskies (Gruel) | vs. | UP Cool Dudes B12 (McPheeters) | 277346 | Fircrest Park | 09:00 AM | U-08 | A9 vs A11 | Fircrest BlackPanthers B12 (Bradley) | vs. | UP Stringrays B12 (Barta) | 277206 | Goodman MS Lower | 09:00 AM | Mod A | C4 vs C5 | Harbor Soccer B12 Hoggatt/Johnson | vs. | LSDSC DuPont Cheetahs | 277204 | Endeavour | 09:00 AM | 1 | C9 vs C8 | FME Vipers | vs. | Norpoint Vipers B12 | 277268 | Fircrest Park | 10:00 AM | U-08 | B5 vs B11 | Fircrest Booters B12 (Doyle) | vs. | UP Cubs B12 (Schauer) | 277269 | Goodman MS Lower | 10:00 AM | Mod A | B9 vs B6 | Harbor Soccer B12 Team1 Dorsey/Mann | vs. | Harbor Soccer B12 Team4 (Brigham) | 277273 | WPFC Soccer Complex | 10:15 AM | 6b | B12 vs B10 | Washington United B12 Sounders (Kolb) | vs. | RSA Union B12 Laier | 277271 | Endeavour | 10:15 AM | 1 | B2 vs B1 | FME Iron Men | vs. | Norpoint Shaolin Tigers B12 | 277349 | Goodman MS Lower | 11:00 AM | Mod A | A12 vs A5 | Harbor Soccer B12 Allison | vs. | Harbor Soccer B12 Southward | 277345 | Fort Steilacoom Park | 11:00 AM | 01 | A3 vs A13 | LSDSC Golden Tigers | vs. | FME Force | 277348 | WPFC Soccer Complex | 11:30 AM | 6b | A2 vs A1 | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | vs. | RSA Union B12 Stueve | 277270 | Endeavour | 11:30 AM | 1 | B3 vs B8 | FME Storm | vs. | LSDSC Raptors 12 | 277202 | Fircrest Park | 12:00 PM | U-08 | C12 vs C11 | Fircrest Sounders B12 (Cashman) | vs. | UP Vikings B12 (Gardano) | 277203 | Goodman MS Lower | 12:00 PM | Mod A | C7 vs C6 | Harbor Soccer B12 T2 Roark | vs. | Harbor Soccer B12 Team5 (Scialabba) | 277272 | Goodman MS Lower | 01:00 PM | Mod A | B4 vs B7 | Harbor Soccer B12 Blanck/Gordy | vs. | LSDSC Cachorros 12 | 277344 | Discovery Primary | 03:15 PM | 1 | A7 vs A6 | FME Rebels | vs. | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps | 277205 | Endeavour | 03:15 PM | 1 | C2 vs C3 | FME Rangers | vs. | RSA Union B12 Ableman | Bracket - Saturday, November 16, 2019Game | Venue | Time | Field | Group | Home Team | | Away Team | 277352 | Goodman MS Lower | 09:30 AM | Mod C | A12 vs A11 | Harbor Soccer B12 Allison | vs. | UP Stringrays B12 (Barta) | 277351 | Fort Steilacoom Park | 10:00 AM | 01 | A3 vs A8 | LSDSC Golden Tigers | vs. | Norpoint Shaolin Dragons B12 | 277350 | WPFC Soccer Complex | 10:15 AM | 6a | A2 vs A13 | Washington United B12 Fire Dragons (Mosley) | vs. | FME Force | 277354 | Woodland Elementary | 10:30 AM | 1 | A1 vs A7 | RSA Union B12 Stueve | vs. | FME Rebels | 277353 | Goodman MS Lower | 10:30 AM | Mod C | A5 vs A6 | Harbor Soccer B12 Southward | vs. | Harbor Soccer B12 Mighty Shrimps |
|
|
| |
| |
| | |
|